İş ve Trafik Kazaları Davaları

Trafİk Kazasinda Yaralandiysaniz, Yakininizi Kaybettiyseniz Bilmeniz Gerekenler


       1 - Duruma göre kendi aracınızın ya da karşı aracın ya da içinde yolcu olduğunuz aracın sigortasından tazminat alma hakkınız var.
       2 - Sigortadan tazminat alırsam araç sahibi zarar görür diye düşünmeyin. Sigorta size yapacağı ödemeyi, istisnalar hariç, sigortalı araç sahibinden ya da soförden isteyemez.
       3 - Eşiniz ya da diğer bir mirasçınız, kendi aracında tek taraflı bir kaza yapıp, kendi kusuruyla ölmüşse, sigortadan tazminat alabilirsiniz.
       4 - Sigorta şirketi size çok büyük ihtimalle hak ettiginiz tazminatı vermez. Verdiğinde de eksik verir. Bu nedenle;
       A ) Geçmişte sigortadan almış olduğunuz bir tazminat varsa, dava açmamişsanız, aradan yıllar geçmiş olsa bile mutlaka konusunda uzman avukatımıza danışın. Muhtemelen almış olduğunuz tazminattan daha fazlasını alabilirsiniz.
       B ) Yeni bir kaza vukubulmuşsa, sigorta şirketine muracaatınızı, konusunda uzman bir avukatımız ile yaparsanız, alacağınız tazminat miktarının daha fazla olması mümkün olduğu gibi alacağınız o tazminattan sonra da dava açarak ilave tazminat alabilirsiniz.
       5 - Sigorta poliçesi ekinde verilen genel şartların bir çoğu kanuna aykırıdır ve geçersizdir. Bunlara kanıp ya da okuduğunuz, izlediğiniz bazı haberlere inanıp hakkınızı alamayacağınızı düşünmeyin.

Daha ayrıntılı bilgiyi ofisimizden alabilirsiniz.


Copyright © 2016       Av. RAMAZAN TAŞ       | Her hakkı saklıdır. |              Dizayn By ADEM35